Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - 8.4. Порядок реєстрації філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні
З метою впорядкування обліку зареєстрованих міжнародних організацій, філій і представництв іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій та об'єднань в Україні запроваджено Реєстр зареєстрованих в Україні міжнародних організацій, філій і представництв іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій та об'єднань.
Формування, наповнення та функціонування Реєстру зареєстрованих в Україні міжнародних організацій, філій і представництв іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій та об'єднань покладено на Департамент легалізації об'єднань громадян Міністерства юстиції України.
Правовою основою формування Реєстру є Закони України "Про об'єднання громадян", "Про благодійництво та благодійні організації", Положення про порядок легалізації об'єднань громадян, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 140, Положення про порядок реєстрації філіалів, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 145, Положення про порядок державної реєстрації благодійних організацій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від ЗО березня 1998 р. № 382, та інші нормативні акти, що регулюють порядок реєстрації міжнародних організацій, філій і представництв іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій.
Реєстр формується на підставі даних, унесених до реєстру об'єднань громадян та реєстру благодійних організацій, і визначає умови й порядок створення Реєстру зареєстрованих в Україні міжнародних організацій, філій і представництв іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій.
Для реєстрації структурного осередку, крім представництва, представники громадської організації зарубіжної держави подають заяву до Мін'юсту. До неї додаються:
1) документ, що підтверджує легалізацію громадської організації зарубіжної держави;
2) статут (положення) громадської організації зарубіжної держави;
3) рішення про створення структурного осередку;
4) статут (положення) структурного осередку;
5) відомості про склад керівництва вищих статутних органів структурного осередку (із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, місця постійного проживання, посади (заняття), номера телефону);
6) документ про сплату реєстраційного збору.
Документ, що підтверджує легалізацію громадської організації зарубіжної держави та статут (положення) громадської організації зарубіжної держави мають бути легалізовані відповідно до чинного законодавства України та з урахуванням порядку, передбаченого національним законодавством країни громадської організації.
Збір за реєстрацію структурних осередків громадських організацій зарубіжних держав в Україні становить 500 дол. США (за наявності ліцензії Національного банку) або еквівалент цієї суми у валюті України за курсом Національного банку на час сплати.
За реєстрацію структурних осередків громадських організацій інвалідів розмір реєстраційного збору зменшується на 50%.
Структурні осередки дитячих громадських організацій від сплати реєстраційного збору звільняються.
Кошти, одержані від сплати зборів за реєстрацію структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні, а також за видачу дублікатів свідоцтва про реєстрацію структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні, зараховуються до державного бюджету.
Заява про реєстрацію структурного осередку за наявності всіх потрібних документів розглядається у двомісячний термін. За потреби Мінюст проводить перевірку відомостей, що містяться у поданих документах.
Під час розгляду питання про реєстрацію структурного осередку можуть бути присутніми представники громадської організації зарубіжної держави.
За результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію структурного осередку або про відмову в його реєстрації. Зареєстрованому структурному осередку присвоюється відповідний номер. Дані про реєстрацію вносяться до Реєстру об'єднань громадян, що ведеться Мінюстом.
Реєстр - це комп'ютерна база даних, яка складається із сукупності електронних копій державних реєстрів об'єднань громадян та благодійних організацій, об'єднаних на основі єдиних правил, стандартів та процедур обміну інформацією.
Реєстр - документ, до якого орган, який здійснює реєстрацію вносить відомості про реєстрацію міжнародних організацій, філій і представництв іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій (далі - організації), форму якого затверджує цей самий орган.
Відомості до Реєстру вносить Департамент легалізації об'єднань громадян Міністерства юстиції України (далі - Департамент).
Про зареєстровані організації в Реєстр вносяться такі відомості:
- назва організації;
- місцезнаходження статутних органів;
- дата реєстрації та номер реєстраційного свідоцтва;
- дата затвердження статуту;
- мета діяльності;
- відомості про засновників;
- відомості про склад статутних органів;
- відомості про зміни, що внесені до статутних документів;
- відомості про припинення діяльності (ліквідацію, реорганізацію).
Про зареєстровані філії і представництва іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій до Реєстру вносяться додаткові відомості: назва організації іноземної країни, яка виступила засновником філії чи представництва; її місцезнаходження.
Відомості про зареєстровані в Україні міжнародні організації, філії і представництва іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій користувачам надає Департамент відповідно до чинного законодавства. Користувачами Реєструє центральні органи виконавчої влади.
Дані Реєстру об'єднань громадян публікуються в газеті "Урядовий кур'єр". Відомості про реєстрацію структурних осередків Мін'юст передає у 10-денний термін до головного обчислювального центру Держкомстату.
Якщо статутні документи структурного осередку або інші документи, подані на реєстрацію, суперечать законодавству України, Мін'юст приймає рішення про підмову в реєстрації структурного осередку. Рішення про відмову в реєстрації структурного осередку в 10-денний термін надсилається заявникові.
Про зміни у статутних документах представник (представники) громадської організації зарубіжної держави в 5-дешшй термін письмово повідомляє Мін'юст.
За видачу структурному осередкові громадської організації зарубіжної держави в Україні дубліката свідоцтва про реєстрацію встановлюється плата у розмірі 50 дол. США (за наявності ліцензії Національного банку) або еквівалент цієї суми у валюті України за курсом Національного банку на час сплати.
У разі припинення діяльності структурного осередку Мін'юст приймає рішення про скасування запису в Реєстрі об'єднань громадян.
Контрольні запитання та завдання
1. За якими ознаками класифікуються міжнародні організації?
2. Який статус мають представництва міжнародних організацій в Україні?
3. Що таке Міжнародний рух Червоного Хреста?
4. Чим відрізняється Товариство Червоного Хреста України від Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні?
5. Назвіть відомі вам національні організації України, які є членами міжнародних організацій.
6. Якими документами регулюється діяльність Національного олімпійського комітету України?
7. Назвіть особливості правового статусу Міжнародного фонду "Відродження".
8. Який орган здійснює державну реєстрацію філій представництв і відділень міжнародних організацій в Україні?
Похожие статьи
-
Перші політичні партії в Україні виникли наприкінці XIX - на початку XX ст. Це були як буржуазні партії, так і партії соціал-демократичної спрямованості....
-
1.1. Світовий досвід створення та діяльності громадських об'єднань Одним із головних конституційних прав громадян у демократичній державі є право на...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - Розділ 5 РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ
5.1. Загальні принципи функціонування релігійних організацій На початку 80-х років в Україні офіційно діяли близько 4000 православних громад, понад 1100...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - 4.1. Молодіжні та дитячі організації
4.1. Молодіжні та дитячі організації Молодіжний рух - похідна політичної та соціальної активності молоді, яку вона проявляє і реалізує значною мірою...
-
4.1. Молодіжні та дитячі організації Молодіжний рух - похідна політичної та соціальної активності молоді, яку вона проявляє і реалізує значною мірою...
-
8.1. Представництва міжнародних організацій в Україні У сучасних міжнародних відносинах міжнародні організації відіграють значну роль як форма співпраці...
-
8.1. Представництва міжнародних організацій в Україні У сучасних міжнародних відносинах міжнародні організації відіграють значну роль як форма співпраці...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - 6.1. Ветеранські організації
6.1. Ветеранські організації Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" зробив загальним поняття "ветеран війни", яке...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - Розділ 6 ВЕТЕРАНСЬКІ ТА ПАТРІОТИЧНІ ОРГАНІЗАЦІЇ
6.1. Ветеранські організації Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" зробив загальним поняття "ветеран війни", яке...
-
5.1. Загальні принципи функціонування релігійних організацій На початку 80-х років в Україні офіційно діяли близько 4000 православних громад, понад 1100...
-
1.1. Світовий досвід створення та діяльності громадських об'єднань Одним із головних конституційних прав громадян у демократичній державі є право на...
-
Кредитні спілки - це неприбуткові організації, засновані фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - Порядок створення торгово-промислової палати
1. Торгово-промислова палата створюється за ініціативи не менш як 50 засновників, які перебувають на відповідній території. 2. Засновники...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - 7.4. Спортивні організації
З метою забезпечення реалізації заходів щодо виконання Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я нації", затверджених постановою Кабінету Міністрів...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - 7.2. Благодійні організації
Закон визначає загальні засади благодійництва, створює умови для діяльності благодійних організацій відповідно до законодавства України. Благодійництво...
-
Статут (положення) релігійної організації, який відповідно до цивільного законодавства визначає її правоздатність, підлягає реєстрації у порядку,...
-
В Україні спостерігається тенденція активної інтеграції ветеранського руху. Ветерани війни об'єднуються з метою вирішення соціальних проблем із...
-
Одним із перших відділень іноземних організацій в Україні було Українське відділення неурядової організації "Міжнародний центр наукової культури -...
-
На відміну від Міжнародного комітету Червоного Хреста, який є міжнародною організацією і представлений в Україні Місією, Товариство Червоного Хреста...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - 3.2. Організації роботодавців
Сучасне законодавство зарубіжних країн докладно регламентує різні аспекти бізнесу, включаючи активність різноманітних громадських асоціацій підприємців...
-
5.1. Загальні принципи функціонування релігійних організацій На початку 80-х років в Україні офіційно діяли близько 4000 православних громад, понад 1100...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - Право на свободу совісті
5.1. Загальні принципи функціонування релігійних організацій На початку 80-х років в Україні офіційно діяли близько 4000 православних громад, понад 1100...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - ПЕРЕДМОВА
Необхідність побудови демократичного суспільства, створення гуманістичної, політичної та соціальної культури потребують переосмислення традиційних...
-
1. Організації роботодавців та їх об'єднання мають право в порядку, передбаченому їх статутами, представляти і захищати права і законні інтереси, а також...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - Створення організації роботодавців
Засновниками організації роботодавців можуть бути не менш як десять роботодавців або два і більше роботодавці певної галузі для заснування галузевої...
-
Державна система освіти в Україні відокремлена від церкви (релігійних організацій) і має світський характер. Доступ до різних видів і рівнів освіти...
-
2.1. Порядок створення та функціонування політичних партій в Україні Становлення багатопартійності в Україні відбувається за екстремальних умов....
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - 5.4. Державні органи та релігійні організації
Державний контроль за додержанням законодавства України про свободу совісті та релігійні організації здійснюють місцеві ради депутатів та їх виконавчі...
-
Досить складною загальнодержавною проблемою стало запровадження системи ідентифікаційних кодів для громадян України. Зіткнулися інтереси держави...
-
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - Майновий стан релігійних організацій
Релігійні організації мають право використовувати для своїх потреб будівлі і майно, що надаються їм на договірних засадах державними, громадськими...
Громадські об'єднання в Україні - Бесчастний В. М. - 8.4. Порядок реєстрації філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні