Готельний бізнес - Мальська М. П - 8.3. Головні типи приміщень у готелях
Сучасні готельні підприємства - це поліфункціональні та універсальні споруди, що забезпечують комплекс послуг: приймання, проживання, харчування, а також значний обсяг додаткових послуг. Поліфункціональність зумовлена поєднанням в одній споруді різних типів функціональних приміщень. Можливістю вибору будь-яких пропонованих готелем послуг упродовж тривалого терміну зумовлює універсальність готельних закладів.
Всі приміщення готелів поділяються на чотири головні групи: житлові, адміністративно-господарські, інженерно-технічні і підсобні приміщення, приміщення громадського призначення. Структура приміщень у готелях визначається його типом, категорією, розмірами, особливостями організації комфорту для гостей і умов праці персоналу.
Житлові приміщення забезпечують простір та умови надання основних послуг - ночівлю і харчування, вони представлені номерами різних категорій і функціонально пов'язаними з ними - побутовими приміщеннями.
Адміністративно-господарські приміщення забезпечують простір та умови для управління готельним підприємством, організації основного технологічного процесу, інженерно-технічне і господарське функціонування приміщень. Ця група приміщень складається з адміністративних приміщень вестибюля, комунікацій, що входять у його структуру.
Група приміщень громадського призначення забезпечує простір і умови для технологічного процесу створення і організації споживання готельного продукту у спеціальних просторово відмежованих приміщеннях загального користування, закладах харчування, торгівлі, спортивно-оздоровчих, ділового, розважального, культурно-масового та іншого функціонального призначення.
Інженерно-технічні і підсобні приміщення забезпечують простір і умови праці, харчування, побуту персоналу готелю, функціонування інженерно-технічних систем готельного закладу і комфортні умови проживання у готельному закладі, зберігання витратних ресурсів, інвентаря, тимчасово не використовуваних речей. До групи інженерно-технічних і підсобних належать приміщення для обслуговуючого персоналу, майстерні, кладови, білизняні приміщення та ін.
8.3.1. Структура та функціональна характеристика прилеглої до споруди готелю території
Важливе поліфункціональне значення для готельних підприємств має прилегла територія. Вона повинна бути достатньою у розмірах для виконання виробничих завдань засобу розміщення, забезпечення необхідних рекреаційних, екологічних, естетичних умов для гостей готелю.
У структурі важливих функціональних зон прилеглої до готелю території виділяється майданчик для паркування автотранспорту, вхід у готель, під'їзні шляхи до приміщень допоміжних служб, гараж, відпочинкові і спортивні споруди, зелені насадження. Планування і розміри прилеглої до готелю території повинні бути раціональним і відповідати вимогам окремих категорій готелів щодо рівня комфорту.
Вхід у готель - важливий компонент фасаду готелю, що повинен відповідати його архітектурному стилю, водночас, його оформлення є своєрідною візитною карткою, що надає клієнтам інформацію про заклад розміщення, рівень комфорту, сегмент ринку на який орієнтується підприємство.
Архітектура входу у готель найчастіше реалізується у двох варіантах: від демонстративно-монументального - у готелях високої категорії якості послуг, до скромного, типового для інших найближчих архітектурних типів споруд - житлових будівель, торгових закладів, у готелях низької категорії, або без категорії. Загальний принцип архітектурного оформлення пов'язаний із стриманістю від використання значної кількості складних деталей в оздобленні. Прилегла з боків фасадна стіна - віражного типу виконана зі скла демонструє вестибюль готелю, водночас сприяє його високій сонячній інсоляції. Вхідні двері виконуються в оригінальному декоративному стилі з використанням цінних порід дерев, дверних елементів з латуні, скла. У багатьох сучасних готелях використовується система автоматизованого синхронного відкривання дверей. Перед входом для більшості готелів використовується накриття, у фешенебельних готелях - витягнуте шатрового типу над під'їздом автомобілів, що захищає гостей від негоди.
Під'їзні шляхи до приміщень допоміжних служб готелю. Окрім під'їзду до головного входу, у готелях використовується система під'їзних шляхів до службового входу для доставляння необхідних у забезпеченні функціонування готелю ресурсів. Службовий вхід до господарських служб не повинен розташовуватись у місцях інтенсивного руху гостей, водночас бути зручним для заїзду вантажного автотранспорту. У типовій архітектурно-планувальній організації сучасних готелів службовий вхід знаходиться у внутрішньому дворі готельної споруди і з'єднується із загальними транспортними комунікаціями під'їзним проїздом.
Майданчик для паркування автотранспорту Необхідний компонент планування прилеглої території будь-якого готелю, зокрема готелів розташованих у районах із щільною забудовою. Майданчик для паркування автотранспорту найчастіше розташовується біля входу між під'їздом і основною смугою руху прилеглої автомагістралі. У готелях із декількома окремими входами, окремим входом у ресторан, до розважальних закладів, майданчик для автотранспорту повинен бути біля кожного з них.
Згідно режиму роботи для клієнтів та відвідувачів готелю автостоянки в межах прилеглої території класифікуються на автостоянки тимчасового і тривалого перебування автотранспорту. Тимчасові автостоянки розраховані для декількох автомобілів і розташовуються щонайближче до входу у готель, ресторан, зорієнтовані на автотранспорт індивідуального та загального використання, що прибуває до моменту з'ясування формальностей з поселення гостей. Майданчик тривалого перебування автотранспорту розташовується неподалік від готелю, відстань його розташування і розміри регламентуються місткістю і категорією готелю. Автостанція повинна бути обладнаною дорожніми знаками, мати зручний в'їзд і виїзд на автомагістраль.
Гаражі при готелях - важливі функціональні приміщення у структурі готелів і прилеглої території. У сучасних готелях гаражі найчастіше розташовуються у підземній - цокольній частині, або окремо біля готельних споруд і бувають закритого і відкритого типу. У розташуванні і плануванні внутрішніх технічних комунікацій у гаражах, що забезпечують вентиляцію, важливо дотримуватись норм екологічної безпеки гостей. У сучасних готельних комплексах гаражі займають значні площі і характеризуються складним плануванням, надають значний обсяг послуг з охорони, технічного обслуговування, мийку, хімчистку салону автомобіля та ін.
Зелені насадження, спортивно-оздоровчі і відпочинкові зони при готелях. Зелені насадження на прилеглій території до готелю відіграють важливу екологічну, рекреаційну та естетичну функції, є важливим композиційним елементом архітектури у районах з нещільною забудовою.
Озеленення близької до готелю території складний процес, що зумовлює необхідність залучення професійного садівника, урахування прилеглої території щодо типу закладу, особливостей близьких до готелю функціональних зон забудови. Зона озеленення повинна відповідати нормам естетики, враховувати необхідну інсоляцію приміщень готелю, циркуляцію повітря.
Для підвищення ефективності використання прилеглої території, урізноманітнення умов проживання гостей - можливості заняття спортом, відпочинку, розваг, біля презентабельних готелів облаштовуються тенісні корти, майданчики для дискотеки, дитячі ігрові майданчики, водні басейни тощо. Облаштування прилеглої території спортивно-розважальною інфраструктурою, насамперед характерне для курортних і туристських готельних комплексів, що характеризуються значною місткістю, високою часткою сімейних туристів; для інших типів готельних підприємств витрати на будівництво і утримування зазначених об'єктів доволі значні і економічно недоцільні.
Схожі статті
-
Служба обслуговування приміщень вестибульної групи - одна з основних у готелі, персонал якої здійснює постійну взаємодію з клієнтами і відвідувачами,...
-
7.1. Типи та особливості організації підприємств громадського харчування Підприємства громадського харчування у готелях - важливий структурний підрозділ...
-
7.1. Типи та особливості організації підприємств громадського харчування Підприємства громадського харчування у готелях - важливий структурний підрозділ...
-
У формуванні тарифів на номери враховується два основних фактори: собівартість номера і прийнятність тарифа для клієнта. Готельний тариф повинен...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 4.2. Механізм управління якістю послуг у готелях
Управління якістю послуг у готельній сфері - одна із складових механізму управління, спосіб організації діяльності готельного підприємства. Управління...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 3.2. Поняття і принципи побудови систем управління у готелях
3.1. Сутність процесу управління готельними підприємством Управління готельними підприємствами - важливий вид професійно здійснюваної економічної...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 6.1. Технологічний цикл обслуговування клієнтів у готелях
6.1. Технологічний цикл обслуговування клієнтів у готелях Технологія (гр. techno - мистецтво, logos - вчення) - це сукупність методів, прийомів, режим...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 8.2. Головні типи планування споруд готелів
Поєднання чинників формування архітектурно-планувальних форм у конкретному випадку зумовило виникнення різних типів конструкцій готельних споруд. У...
-
За рівнем обслуговування і переліком послуг, що надаються гастрономічними закладами в Україні, вони поділяються на три класи: люкс, вищий і перший (кафе,...
-
Готелі - це великі за розмірами підприємства, що мають складне інженерно-технічне обладнання - комплекс систем, що функціонують у постійному режимі і...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Розділ 6. ОРГАНІЗАЦІЯ І ТЕХНОЛОГІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ У ГОТЕЛЯХ
6.1. Технологічний цикл обслуговування клієнтів у готелях Технологія (гр. techno - мистецтво, logos - вчення) - це сукупність методів, прийомів, режим...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 6.9. Організація та функції кадрової служби у готелях
Готелі - це великі за розмірами підприємства, що мають складне інженерно-технічне обладнання - комплекс систем, що функціонують у постійному режимі і...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 3.3. Типи організаційних структур управління у готелях
У досвіді функціонування закладів розміщення найбільшого поширення набули такі типи організаційних структур управління: - лінійна; - функціональна; -...
-
Фінансово-комерційна служба забезпечує облік, контроль обігу фінансових ресурсів, несе відповідальність за забезпечення готелю матеріально-технічними та...
-
Адміністративно-управлінська служба у готелях забезпечує організацію управління всіма структурними ланками готельного комплексу, приймає загальні рішення...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 5.1. Структура вартості послуг у готелях
5.1. Структура вартості послуг у готелях Формування тарифів (вартості проживання) на готельні номери (місця), послуги - один із важливих напрямків...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 2.4.4. Класифікація готельних підприємств в Україні
У 2003 р. в Україні прийнято два стандарти, що регулюють діяльність суб'єктів готельного бізнесу - "Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Готелі категорії "п'ять" зірок
Будинок готелю повинен вписуватись в архітектурний ансамбль навколишньої території, головний фасад будинку - відповідати архітектурному стилю, бути...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Готелі категорії "чотири" зірки
Будинок готелю повинен вписуватись в архітектурний ансамбль навколишньої території, головний фасад будинку - відповідати архітектурному стилю, бути...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Технологія прибирання номерів
У технології прибирання номерів розрізняють щоденне, після від'їзду гостей, генеральне. Кожного дня покоївка здійснює поточне і проміжне прибирання...
-
В організаційній функціональній структурі готельних підприємств служба обслуговування номерів поряд з службою прийому і розміщення, бронювання,...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 2.3.2. Засоби розміщення готельного типу
У світовому готельному бізнесі згідно функціонального призначення, рівня комфорту, обладнання, розташування, архітектурно-планувальних особливостей,...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Технологія бронювання номерів (місць) у готелях
Централізоване бронювання - типова форма у світовій готельній практиці, широко використовується провідними корпораціями. Відомі готельні ланцюги вносять...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 1.1. Головні історичні періоди розвитку готельної сфери у світі
1.1. Головні історичні періоди розвитку готельної сфери у світі Сфера гостинності як важлива соціальна, економічна та культурна категорія, одна з...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Супервайзер
Забезпечує дотримання у належному санітарному стані приміщень загального користування - вестибюль, холли, коридори, сходові зони, ліфти, санвузли,...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Прибиральниця
Забезпечує дотримання у належному санітарному стані приміщень загального користування - вестибюль, холли, коридори, сходові зони, ліфти, санвузли,...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Менеджер служби номерного фонду
Функціональні обов'язки керівника служби пов'язані з: - контролем якості обслуговування, станом обладнання і комфорту у номерах, приміщеннях громадського...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 2.3.1. Основні принципи типології готельних підприємств
2.3.1. Основні принципи типології готельних підприємств Сучасне світове готельне господарство характеризується значною кількістю підприємств, що...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Система класифікації готелів в Австрії
У цій країні класифікація закладів розміщення здійснюється добровільно профільними організаціями, зокрема Автомобільною асоціацією (АА Automobile...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Система класифікації готелів у Великобританії
У цій країні класифікація закладів розміщення здійснюється добровільно профільними організаціями, зокрема Автомобільною асоціацією (АА Automobile...
Готельний бізнес - Мальська М. П - 8.3. Головні типи приміщень у готелях