Готельний бізнес - Мальська М. П - Прибиральниця
Забезпечує дотримання у належному санітарному стані приміщень загального користування - вестибюль, холли, коридори, сходові зони, ліфти, санвузли, службові приміщення, прилеглої до готелю території. В обов'язки прибиральниць також входить миття стін, вікон, дверей, чищення і дизенфікація обладнання санітарних вузлів загального користування.
Прибиральниці не повинні створювати незручностей для гостей, їхня присутність повинна бути малопомітною, прибирання приміщень загального користування повинно здійснюватись з найменшим порушенням спокою гостей. У режимі прибирання оптимальним вважається ранішній та вечірній час.
У структурі господарської служби в окремих великих готелях виділяються окремі структурні ланки - спеціалізовані бригади прибиральниць, які здійснюють окремі функції у догляді за приміщеннями загального користування - чищення килимового покриття, догляд за гардинами, інколи такі спеціалізовані бригади здійснюють чищення виробів з тканин, меблів та ін.
У структурі управління службою прибиральниці підпорядковуються старшій покоївці та черговому на поверсі.
Завідувач білизняною відповідає за збереження білизни, форменого одягу та інших виробів з тканин, що використовуються у готелі, здійснює обмін білизни - видає чисту білизну покоївкам і приймає використану, перевіряє стан білизни, забезпечує її ремонт, поновлення, здає білизну у пральню і приймає її після прання.
Завідувач білизняною особа матеріально відповідальна. Важливе значення у її роботі відіграє контроль за обіговими ресурсами. У роботі повинен використовуватись журнал обліку основних обігових ресурсів - білизни номерів, форменого одягу, білизни ресторанів та ін. Стосовно роботи завідувача білизняної у готелях повинні проводитись періодичні перевірки, які здійснює директор з обслуговування.
Технологічний процес обслуговування завідувача білизняною зумовлює необхідність постійного зв'язку з комерційною службою, що забезпечує готель витратними ресурсами, підрозділами сервісного обслуговування - пральнею, хімчисткою, майстернею пошиття та ремонту білизни.
Кастелянша підпорядковується завідувачу білизняною, здійснює приготування використаної білизни до прання, обмін білизни при здачі та отриманні з пральні, веде облік типу та якості білизни.
Швачка здійснює ремонт, штопання і маркірування білизни. У структурі управління підпорядковується старшій білизняній, при необхідності допомагає кастелянші у підготовці білизни до прання, сортуванні і видачі покоївкам.
Супервайзер
В окремих європейських готелях у структурі служби обслуговування номерів виділяється посада супервайзера, який здійснює контроль за дотриманням покоївками стандартів прибирання. В обов'язки супервайзера також входить передача у службу прийому і розміщення інформації про стан номерного фонду. Підпорядковується керівнику служби.
Стюард
Посада стюарда зустрічається в окремих готелях США високої категорії (категорії "люкс", бізнес-готелях). Обов'язок стюарда стосується забезпечення номерів свіжими рушниками, надання охайного вигляду постелі, заміна живих квітів, надання приміщенню привабливого естетичного вигляду. Часто посаду стюарда займають спеціалісти з дизайну, проектування інтер'єру. Стюарди починають працювати у другій половині дня.
Пральня і хімчистка
Готелі середніх та великих розмірів у функціональній структурі обов'язково мають сучасні пральні і хімчистки, у яких використовуються комп'ютеризовані машини для прання, хімчистки, сушіння і прасування білизни та одягу. Управління цією ланкою здійснює директор пральні, який найчастіше підпорядковується менеджеру служби обслуговування номерів.
У малих готелях утримування пральні та хімчистки економічно неефективне. Необхідність спеціального приміщення, або переобладнання приміщення у пральню - фінансово затратні заходи. Часто у готелі приміщення вигідніше використовувати для проведення конференцій, розважальних заходів та ін. Укладання контракту з пральнею про співпрацю водночас обумовлює і прокат постільної білизни окремими партіями чи поштучно. Проте, досвід прокату білизни не завжди виправдовується: пральні часто постачають білизну низької якості. Оптимальний варіант для невеликих готельних підприємств самостійно купляти білизну і укладати договір на її прання і прасування. У будь-якому випадку обов'язок менеджера служби обслуговування номерів стосується суворого контролю за готельною постільною білизною.
Контролю за якістю постільної білизни у готельній сфері надається значної уваги. Провідні готельні корпорації використовують з цією метою автоматизовані системи. Економічний ефект від їхнього використання полягає у значній економії фінансових ресурсів, механізації важкої фізичної праці, поліфункціональному характері функцій. Наприклад, американський готель "Chicago Hilton and Towers" (у готелі 1620 номерів) використовує напівавтоматизовану систему контролю за якістю постільної білизни, здійснює її сортування, інвентаризацію. Щорічно ця система економить від 70 тис. до 100 тис. дол. Якщо раніше у пральні готелю працювало 47 осіб персоналу, сьогодні у зв'язку з використанням автоматизованих машин лише - 17.
Функції і місце пральні і хімчистки у технологічній інфраструктурі готельного підприємства згідно загальних рис подібні. Наприклад, для функціонування цих структурних ланок необхідні просторі приміщення, спеціальне обладнання: пральні, сушильні та прасувальні машини, спеціальне обладнання для автоматизованого сортування, складання, комп'ютеризованого обліку та ін.
Ускладнення технології виробничих процесів внаслідок використання складних автоматизованих систем, хімічних засобів, підвищує вимоги щодо посади керівника цієї ланки у готелях. Він повинен мати знання з побутової хімії, знати про типові неполадки обладнання і вміти їх локалізувати. Аналогічними знаннями повинен володіти персонал пральні і хімчистки.
У хімчистках готелів сьогодні використовується спеціальне обладнання для маркування одягу, що пришвидшує процес сортування та уникає непорозумінь з клієнтами. Гість кладе свою білизну у спеціальний пакет, що знаходиться у номері разом із заповненою формою бланка з переліком всіх речей, що віддаються у хімчистку.
Бланк переліку речей, що передаються у пральню або хімчистку - важливий документ реєстрації одягу, згідно якого працівник пральні чи хімчистки звіряє список із вмістом пакета. Окрім цього у хімчистках часто до речей прикріпляють інформатор з кодом клієнта. У великих готелях виділяється спеціальна категорія працівників, які отримують і реєструють замовлення, забезпечують доставку, визначають рахунок та ін. Керівник пральні та хімчистки завжди повинен ініціювати пропозиції щодо підвищення ефективності роботи цих підрозділів для збільшення прибутку підприємства. Зокрема, новації можуть стосуватись введення нових послуг - експрес-прання за додаткову плату, підкрохмалювання одягу та ін.
В організаційній структурі готелю пральня та хімчистка займають важливе місце, тісно взаємопов'язані з іншими службами і підрозділами підприємства. В організації технологічного процесу ці виробничі ланки підпорядковуються службі обслуговування номерів, у фінансових операціях - фінансово-економічній службі. Технологічна взаємодія здійснюється із службою прийому та розміщення у яку передаються рахунки клієнтів.
Схожі статті
-
В організаційній функціональній структурі готельних підприємств служба обслуговування номерів поряд з службою прийому і розміщення, бронювання,...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Менеджер служби номерного фонду
Функціональні обов'язки керівника служби пов'язані з: - контролем якості обслуговування, станом обладнання і комфорту у номерах, приміщеннях громадського...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 3.2. Поняття і принципи побудови систем управління у готелях
3.1. Сутність процесу управління готельними підприємством Управління готельними підприємствами - важливий вид професійно здійснюваної економічної...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 3.1. Сутність процесу управління готельними підприємством
3.1. Сутність процесу управління готельними підприємством Управління готельними підприємствами - важливий вид професійно здійснюваної економічної...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Розділ 3. ОРГАНІЗАЦІЯ Й УПРАВЛІННЯ ГОТЕЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ
3.1. Сутність процесу управління готельними підприємством Управління готельними підприємствами - важливий вид професійно здійснюваної економічної...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Готелі категорії "чотири" зірки
Будинок готелю повинен вписуватись в архітектурний ансамбль навколишньої території, головний фасад будинку - відповідати архітектурному стилю, бути...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Готелі категорії "одна" зірка
Готелі цієї категорії можуть будуватись з недорогих будівельних матеріалів, мати обладнання та меблі, що виробляються серійно, усі меблі та...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Технологія обслуговування гостей службою прийому та розміщення
При прибутті гостей у готель привітання гостя персоналом служби прийому і розміщення на рецепції є важливим моментом прояву гостинності та початком...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Черговий адміністратор служби прийому і розміщення
Виконує функції безпосереднього представника головного адміністратора у службі прийому і розміщення, коригує роботу цієї служби, постійно перебуває у...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Головний адміністратор
В організаційній структурі будь-якого готельного підприємства головним функціональним підрозділом в обслуговуванні клієнтів є служба прийому і...
-
В організаційній структурі будь-якого готельного підприємства головним функціональним підрозділом в обслуговуванні клієнтів є служба прийому і...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Готелі категорії "п'ять" зірок
Будинок готелю повинен вписуватись в архітектурний ансамбль навколишньої території, головний фасад будинку - відповідати архітектурному стилю, бути...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 2.3.2. Засоби розміщення готельного типу
У світовому готельному бізнесі згідно функціонального призначення, рівня комфорту, обладнання, розташування, архітектурно-планувальних особливостей,...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Знижки на обсяг реалізації послуг
В даному випадку ціна на будь-яку з послуг, що надається готелем, буде чітко реагувати на зміни стану ринку, співвідношення попиту та пропозиції. Це...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Встановлення гнучких цін, що змінюються згідно стану ринку
В даному випадку ціна на будь-яку з послуг, що надається готелем, буде чітко реагувати на зміни стану ринку, співвідношення попиту та пропозиції. Це...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 2.4.3. Класифікація готелів у країнах світу
Найбільшого поширення у світовій готельній сфері набула французька (зіркова) система класифікації, побудована на основі поділу готелів на категорії від...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 2.4.4. Класифікація готельних підприємств в Україні
У 2003 р. в Україні прийнято два стандарти, що регулюють діяльність суб'єктів готельного бізнесу - "Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Система класифікації готелів у Німеччині
Найбільшого поширення у світовій готельній сфері набула французька (зіркова) система класифікації, побудована на основі поділу готелів на категорії від...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Реєстрація замовлення з бронювання
Після надходження заявки на бронювання та перевірки наявності згідно заповнень номерів у готелі оператор із бронювання здійснює реєстраційний запис. Із...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Технологія бронювання номерів (місць) у готелях
Централізоване бронювання - типова форма у світовій готельній практиці, широко використовується провідними корпораціями. Відомі готельні ланцюги вносять...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Організаційні форми бронювання
Централізоване бронювання - типова форма у світовій готельній практиці, широко використовується провідними корпораціями. Відомі готельні ланцюги вносять...
-
Адміністративно-управлінська служба у готелях забезпечує організацію управління всіма структурними ланками готельного комплексу, приймає загальні рішення...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 6.1. Технологічний цикл обслуговування клієнтів у готелях
6.1. Технологічний цикл обслуговування клієнтів у готелях Технологія (гр. techno - мистецтво, logos - вчення) - це сукупність методів, прийомів, режим...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Розділ 6. ОРГАНІЗАЦІЯ І ТЕХНОЛОГІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ У ГОТЕЛЯХ
6.1. Технологічний цикл обслуговування клієнтів у готелях Технологія (гр. techno - мистецтво, logos - вчення) - це сукупність методів, прийомів, режим...
-
У формуванні тарифів на номери враховується два основних фактори: собівартість номера і прийнятність тарифа для клієнта. Готельний тариф повинен...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Готелі категорії "три" зірки
У вимогах національного стандарту з метою сертифікації, за винятком окремих пунктів, близькі до категорії "одна зірка", тому доцільно звернути увагу саме...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - Готелі категорії "дві" зірки
У вимогах національного стандарту з метою сертифікації, за винятком окремих пунктів, близькі до категорії "одна зірка", тому доцільно звернути увагу саме...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 4.5. Сертифікація готельних послуг
Одним з основних методів державного контролю якості послуг є їхня стандартизація. Стандартизація є найбільш вагомим способом управління, що встановлює...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 4.4. Стандартизація якості готельних послуг
Одним з основних методів державного контролю якості послуг є їхня стандартизація. Стандартизація є найбільш вагомим способом управління, що встановлює...
-
Готельний бізнес - Мальська М. П - 3.3. Типи організаційних структур управління у готелях
У досвіді функціонування закладів розміщення найбільшого поширення набули такі типи організаційних структур управління: - лінійна; - функціональна; -...
Готельний бізнес - Мальська М. П - Прибиральниця