Педагогіка - Мойсеюк Н. Є. - Тема 16. Методи виховання

1. Поняття про метод виховання

2 Класифікація методів виховання

3. Методи усвідомлення цінностей суспільства 4 Методи організаі{ії діяльності і формування досвіду суспільної поведінки

5. Методи стимулювання поведінки і діяльності

6. Методи педагогічної підтримки

7. Вибір методів виховання

1. Поняття про метод виховання

Метод виховання (від гр. methodos - шлях до чогось, спосіб пізнання, дослідження) - спосіб спільної діяльності вихователя і вихованців, який використовується для вироблення у них соціально цінних якостей і властивостей.

3 чого складається цей спосіб діяльності? Передусім пригадаємо, що особистість розвивається тільки в діяльності. Це повною мірою стосується і формування відносин особистості (особистісних якостей). Так, для виховання такої якості особистості, як громадянськість, необхідно включити вихованця у різноманітні види суспільної діяльності, працелюбність - у трудову і навчально-пізнавальну, для формування естетичної культури - у художню діяльність тощо. Все це, природно, вимагає від педагога оволодіння способами організації відповідних видів діяльності учнів, які органічно входять до змісту методів виховання.

Крім цього, організовуючи діяльність учнів, педагог намагається використати такі способи впливу, які сприяють усвідомленню школярами відповідних цінностей суспільства, формуванню знань, поглядів, переконань, охоплюють емоційно-вольову сферу особистості, удосконалюють поведінку, що в єдності створює передумови для вироблення необхідних якостей. Так, виховуючи милосердя, вихователь роз'яснює учням суть поняття милосердя, переконує у необхідності благодійної діяльності, використовує позитивні приклади прояву благодійності. При цьому він схвалює позитивні вчинки учнів, засуджує байдужість, черствість.

Найважливіші способи виховної роботи, які використовуються у процесі формування в учнів відносин (особистісних якостей), і є методами виховання. З цієї точки зору під методами виховання розуміють сукупність способів впливу на свідомість, волю, почуття, поведінку вихованців, її корекцію й удосконалення з метою вироблення в них певних якостей.

Схожі статті




Педагогіка - Мойсеюк Н. Є. - Тема 16. Методи виховання

Предыдущая | Следующая