Основи готельної справи - Руденко В. П. - 9.2.4. Інженерно-технічна служба готельного комплексу
Служба організації харчування охоплює кухню, ресторан, бари, кафе, секцію прибирання внутрішніх приміщень і миття посуду, відділ обслуговування масових заходів.
Основною функцією сектора ресторанного господарства є пропонування гостям продуктів харчування і напоїв. Обслуговування з боку цієї служби носить комплексний характер.
Керівник даного сектора складає меню, забезпечує постачання необхідних продуктів, розподіляє по ділянках обслуговуючий персонал, контролює якість готової продукції і обслуговування, дотримуючись при цьому розумного режиму економії. Кожен відділ у службі має свого керівника.
Буфетне або барне обслуговування зазвичай полягає у забезпеченні клієнтів спиртними напоями. У барах можуть також готуватися напої для їхнього вживання в ресторані. Такий бар має назву сервісного.
Кухня знаходиться у віданні шеф-кухаря, який підпорядковується директору ресторанного господарства. Шеф-кухар має трьох помічників, один з яких відповідає за денну зміну, другий - за вечірню, третій - за банкети. Кухня є основним виробничим центром ресторанного господарства.
Ресторан управляється адміністратором (метрдотелем), до обов'язків якого входить: підтримання високої якості обслуговування відвідувачів; наймання, навчання і раціональне використання персоналу; встановлення і підтримання високих стандартів якості; стеження за обслуговуванням у номерах, міні-барах, коктейль-барах; надання директору ресторанного господарства розрахунку бюджетів і бізнес-прогнозу на наступні тиждень, місяць, рік.
Завідувач Секцією прибирання внутрішніх приміщень і миття посуду підпорядковується безпосередньо директорові ресторанного господарства і відповідає за такі види робіт: прибирання внутрішніх приміщень ресторанного господарства (тих, де відвідувачі зазвичай не бувають); миття і чищення порцелянового і скляного посуду, а також столового приладдя, яке використовується торговими точками ресторанного господарства; ведення суворого обліку посуду і приладдя та щомісячну перевірку їхнього запасу; підтримку в робочому стані посудомийних машин; інвентаризацію запасу миючих препаратів і засобів для чищення; санітарну обробку кухні, банкетних приміщень, комор, стаціонарних холодильників, морозильних камер і всього устаткування; своєчасне поповнення персоналу; контроль за наявністю комах чи тварин і виклик спеціальних служб з їх знищення у разі потреби.
Відділ обслуговування масових заходів організовує наради, конференції, звані обіди, вечері та весілля.
9.2.4. Інженерно-технічна служба готельного комплексу
Для постійного нагляду за станом інженерно-технічного обладнання до штату готелів уводяться спеціальні посади: інженери технічних пристроїв, електрики, слюсарі-механіки, сантехніки та ін. У великих готелях постійно працює інженерно-технічна служба, яку очолює головний інженер готелю, у невеликих закладах розміщення інженерно-технічними питаннями займається директор або старший адміністратор.
До функцій інженерно-технічно служби входить регулярне (відповідно до затвердженого графіка) проведення обстеження санітарного і технічного стану готелю, прилеглої території, об'єктів комунального призначення і зовнішнього благоустрою, що обслуговуються інженерно-технічною службою, оцінка якості виконання проведених службою робіт і надання послуг, складання за результатами обстеження і перевірок актів.
Відділ комп'ютерного забезпечення розробляє програмне забезпечення або здійснює нагляд за встановленою інформаційною системою автоматизації процесу управління готелем.
Основними цілями інженерно-технічної служби готелю є:
- забезпечення умов для гостей і відвідувачів, що відповідають стандартам якості;
- зниження витрат готельного комплексу і, відповідно, тарифів при підтриманні стандартів якості наданих послуг.
Ця служба повинна розробляти та впроваджувати комплекс ресурсозберігаючих заходів, які дозволять значно зменшити загальний обсяг споживання ресурсів за рахунок запобігання невиправданим витратам електроенергії, води, газу тощо.
Головний інженер готелю керує роботою технічного персоналу і контролює результати його роботи; несе відповідальність за правильну експлуатацію опалювальної системи, водопостачання, каналізації, засобів зв' язку, інформаційних систем, за безперебійну роботу технічного обладнання; контролює дотримання правил охорони праці та техніки безпеки працівниками; аналізує технічний стан електромонтажного і сантехнічного обладнання, доводить до відома керівництва про необхідність його ремонту або заміни; розробляє поточні та перспективні плани технічного переобладнання.
Старший енергетик забезпечує безперебійну роботу, правильну експлуатацію енергетичного і сантехнічного обладнання, електричних і теплових мереж, повітропроводів, водопроводу і каналізації; здійснює контроль за дотриманням інструкцій з експлуатації, технічним обслуговуванням і наглядом за електроустаткуванням і електричними мережами; несе відповідальність за протипожежні заходи.
Електромонтер забезпечує нормальне функціонування світлових точок у всіх приміщеннях готелю; усуває аварії електроосвітлення і відновлює дію світлових і силових точок; стежить за справністю електросвітильників, внутрішньої електропроводки, вимикачів, штепселів, телевізійних установок, чистотою освітлювальної апаратури, люстр, електричних ламп; ремонтує електронагрівальні прилади та інші електричні прилади; стежить за роботою і здійснює поточний ремонт зовнішніх (вуличних) світлових реклам.
Ліфтер спостерігає за роботою ліфта; вживає необхідних заходів у аварійних ситуаціях; підтримує у чистоті і порядку внутрішню частину кабіни та поверхові майданчики перед ліфтом на всіх поверхах.
Слюсар-сантехнік стежить за справністю санітарно-технічного обладнання, нормальним надходженням води до опалювальних приладів, санітарно-технічних установок; усуває пошкодження трубопроводів, замінює санітарно-технічні прилади (ванни, унітази, раковини), прочищає каналізацію при її засміченні; стежить за правильною експлуатацією санітарно-технічних приладів, не допускає витоку води; здійснює профілактичний ремонт санітарно-технічних приладів.
Ландшафтний архітектор (озеленювач) розробляє за кресленнями та ескізами планування і художнє оформлення газонів, клумб; готує посадковий матеріал; займається посадкою саджанців, дерев, кущів, квіткових рослин; здійснює стрижку газонів, квітників, формувальну обрізку (підстригання) крон дерев і кущів; проводить профілактичний догляд рослин в інтер'єрі; несе відповідальність за цілісність і належний стан зелених насаджень.
Служба експлуатації номерного фонду відповідає за ремонт і експлуатацію номерів (освітлення, опалювання, вентиляцію, сантехніку, меблі тощо).
Запитання та завдання для самоконтролю
1. Охарактеризуйте основні підходи до класифікації готельних служб. Які вимоги ставляться до працівників контактних і неконтактних служб?
2. Назвіть перелік основних служб у готелях і коротко охарактеризуйте їхні функції.
3. Розкрийте особливості організації адміністративно-управлінської служби у готельних комплексах. Назвіть основні обов'язки працівників даної служби.
4. Охарактеризуйте діяльність служби прийому і розміщення. Перелічіть функції основних працівників зазначеного структурного підрозділу.
5. Назвіть вимоги, що ставляться до організації служби прийому і розміщення.
6. Дайте характеристику основних обов'язків працівників служби бронювання. Назвіть види бронювання, що використовуються у готельних комплексах.
7. Назвіть функції швейцарів, коридорних і консьєржів. У готелях яких категорій передбачені зазначені посади?
8. Охарактеризуйте основні функції працівників служби експлуатації номерного фонду. Які види прибиральних робіт виконують покоївки у житлових кімнатах?
9. Назвіть основні завдання та принципи організації служби безпеки у готельних комплексах.
10. Перелічіть основні підрозділи служби організації харчування та їхні функції.
11. Охарактеризуйте обов'язки працівників інженерно-технічної служби.
Схожі статті
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 9.2.3. Служба організації харчування
Служба організації харчування охоплює кухню, ресторан, бари, кафе, секцію прибирання внутрішніх приміщень і миття посуду, відділ обслуговування масових...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 7.2.5. Приміщення господарського і складського призначення
Блок групи приміщень адміністрації Розміщується здебільшого на першому чи другому поверсі будівлі готелю. Приміщення адміністрації повинні мати зручний...
-
9.1. Підходи до класифікації служб і відділів готельних комплексів. 9.2. Склад і функції готельних служб. 9.2.1. Організація вищої управлінської ланки...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 9. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ГОТЕЛЬНИХ СЛУЖБ
9.1. Підходи до класифікації служб і відділів готельних комплексів. 9.2. Склад і функції готельних служб. 9.2.1. Організація вищої управлінської ланки...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 9.2. Склад і функції готельних служб
9.1. Підходи до класифікації служб і відділів готельних комплексів. 9.2. Склад і функції готельних служб. 9.2.1. Організація вищої управлінської ланки...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 7.2.4. Організація адміністративних приміщень
Блок групи приміщень адміністрації Розміщується здебільшого на першому чи другому поверсі будівлі готелю. Приміщення адміністрації повинні мати зручний...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 7.2.1. Організація приміщень вестибульної групи
Сучасні підприємства готельного господарства - це складний комплексний об' єкт, до якого входить велика кількість приміщень різного функціонального...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 7.2.3. Блок приміщень харчування
Блок групи приміщень громадського харчування. До складу сучасних готельних комплексів, особливо великої місткості і високого рівня комфорту, включають...
-
Із точки зору клієнтів служба обслуговування є найважливішою в готелі, оскільки персонал саме цієї служби працює у постійному контакті з гостями і...
-
Сучасні підприємства готельного господарства - це складний комплексний об' єкт, до якого входить велика кількість приміщень різного функціонального...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 4.4. Класифікація готелів в Україні і країнах СНД
Вперше класифікацію готельного фонду України було здійснено в 50-ті роки XX ст. у межах загальної для СРСР системи класифікації готелів і готельних...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 5. ПРИЗНАЧЕННЯ ГОТЕЛІВ, ЇХ РОЗТАШУВАННЯ У СТРУКТУРІ МІСТА
5. ПРИЗНАЧЕННЯ ГОТЕЛІВ, ЇХ РОЗТАШУВАННЯ У СТРУКТУРІ МІСТА 5.1. Розвиток архітектурних форм будівлі готелю. 5.2. Сучасні архітектурні концепції готельних...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 8.4. Слабкострумове господарство
Освітлення номерного фонду і місць загального користування сучасних готельних комплексів, а також слабкострумові пристрої, за допомогою яких можна...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 8.3. Електроустаткування
Освітлення номерного фонду і місць загального користування сучасних готельних комплексів, а також слабкострумові пристрої, за допомогою яких можна...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - РОЗДІЛ 2.ОСНОВНІ ФОНДИ ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
5. ПРИЗНАЧЕННЯ ГОТЕЛІВ, ЇХ РОЗТАШУВАННЯ У СТРУКТУРІ МІСТА 5.1. Розвиток архітектурних форм будівлі готелю. 5.2. Сучасні архітектурні концепції готельних...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 7. ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА ГОТЕЛЮ
7. ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА ГОТЕЛЮ 7.1. Організація прилеглої території навколо готельних будівель. 7.2. Функціональна організація...
-
7. ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА ГОТЕЛЮ 7.1. Організація прилеглої території навколо готельних будівель. 7.2. Функціональна організація...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 7.2.2. Особливості організації житлових приміщень
Блок приміщень житлової групи - основний у готелях будь-якого типу. Ці приміщення становлять понад 50 % об'єму будівлі і є житловими кімнатами -...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 5.2. Сучасні архітектурні концепції готельних будівель
5. ПРИЗНАЧЕННЯ ГОТЕЛІВ, ЇХ РОЗТАШУВАННЯ У СТРУКТУРІ МІСТА 5.1. Розвиток архітектурних форм будівлі готелю. 5.2. Сучасні архітектурні концепції готельних...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 5.1. Розвиток архітектурних форм будівлі готелю
5. ПРИЗНАЧЕННЯ ГОТЕЛІВ, ЇХ РОЗТАШУВАННЯ У СТРУКТУРІ МІСТА 5.1. Розвиток архітектурних форм будівлі готелю. 5.2. Сучасні архітектурні концепції готельних...
-
7. ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА ГОТЕЛЮ 7.1. Організація прилеглої території навколо готельних будівель. 7.2. Функціональна організація...
-
Торгово-технологічне устаткування залежно від його призначення можна поділити на декілька Груп: O механічне; O теплове; O холодильне; O...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 1.5. Проблеми і перспективи розвитку готельної індустрії
Потреба виживання малих і середніх підприємств готельного типу визначила нову тенденцію в спеціалізації, диверсифікації, концептуалізації та екологізації...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 3.4. Спеціалізовані готелі
Серед спеціалізованих готелів особливе місце посідають: 1. Засоби розміщення для автотуристів: О Мотель - порівняно новий тип готелю, батьківщиною якого...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 7.3.3. Естетична організація середовища готелю
Естетична організація середовища, або досягнення краси інтер' єру, охоплює багато різнопланових завдань. Головні з них - це композиція простору, колірне...
-
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 7.3.2. Меблювання готельних приміщень
7.3.1. Складові частини комфорту внутрішнього простору готелів Специфіка готелів полягає в різноманітті функцій цих об'єктів. Це одночасно і житлові, і...
-
7.3.1. Складові частини комфорту внутрішнього простору готелів Специфіка готелів полягає в різноманітті функцій цих об'єктів. Це одночасно і житлові, і...
-
7.3.1. Складові частини комфорту внутрішнього простору готелів Специфіка готелів полягає в різноманітті функцій цих об'єктів. Це одночасно і житлові, і...
-
Блок приміщень культурно-масового, спортивно-оздоровчого і ділового призначення Передбачається в основному в туристичних, курортних і ділових готелях....
-
6.1. Матеріально-технічна база та основні фонди готельного господарства. 6.2. Показники оцінки руху і стану основних фондів готельного підприємства. 6.1....
Основи готельної справи - Руденко В. П. - 9.2.4. Інженерно-технічна служба готельного комплексу