Криміналістика - Волобуєв А. Ф. - Криміналістичні обліки, які ведуть підрозділи інформаційних технологій

1. Оперативно-довідковий (інша назва алфавітний) і дактилоскопічний.

Об'єкти: особи, котрі на території України: 1) є обвинувачуваними у вчиненні злочину; 2) засудженими; 3) розшукуваними; 4) затриманими за підозрою в бродяжництві; 5) громадяни України, які вчинили злочини поза її межами, про що наявні відповідні офіційні документи згідно з міжнародними договорами.

Облік центрально-регіональний - управління довідкових обліків Департаменту інформаційних технологій (ДІТ) МВС, відповідні управління (відділи) Управління (УІТ) ГУ, УМВС України в АРК, областях (у м. Києві та Київській області - ДІТ, м. Севастополі - УГТ ГУ МВС України в АРК), Централізованому обліку підлягає менша кількість осіб порівняно з регіональним (місцевим).

Дактилоскопічний облік здійснюється за десятипальцевою дактилоскопічною формулою; обліку підлягає менша кількість осіб порівняно з алфавітним, а саме: позбавлені волі (обраний запобіжний захід - тримання під вартою, відповідне покарання); затримані за підозрою в бродяжництві.

Реєстраційні документи (для поставлення на облік): основні - алфавітні картки форми 1,1а (для бродяжництва), розшукова картка для алфавітного; дактилоскопічна карта (вона ж і для перевірки) для дактилоскопічного. Інші коригувальні. Для перевірки за алфавітним обліком основним документом вважається вимога (можливий запит у довільній формі).

Призначення (завдання): встановлення фактів судимості, притягнення до кримінальної відповідальності, розшуку, заняття бродяжництвом, вирішення кримінальної справи; встановлення особи без документів та невпізнаного трупа відбувається лише за дактилоскопічним обліком.

2. Автоматизований банк даних (АБД).

Об'єкти: 1) особи: відомі злочинці за ознаками зовнішнього вигляду, способу та іншими обставинами вчинення злочину, злочинними зв'язками; наркомани, повії, затримані за бродяжництво, схильні до вчинення злочину чи негативних учинків за ознаками зовнішнього вигляду та іншими, що характеризують особу; 2) нерозкриті злочини переважно за даними об'єктивної сторони - способом учинення, предметом посягання, часом тощо, ознаками зовнішнього вигляду невідомого злочинця та ін.; 3) викрадені, вилучені нумеровані речі в широкому розумінні (все, що має номер) і такі, що мають характерні індивідуальні особливості, серед іншого й транспорті засоби (також безгосподарні), вогнепальна нарізна зброя (ще втрачена, знайдена); антикваріат (предмети старовини та образотворчого мистецтва).

Облік центрально-регіонально-місцевий: АБД - центр, область, район; ведуть комп'ютерні центри відповідних підрозділів ІТ МВС, а в міськрайлінорганах - уповноважені працівники; централізованому обліку підлягає менша кількість осіб та нерозкритих злочинів порівняно з регіональним і місцевим.

Реєстраційні документи - інформаційно-пошукові карти (ІПК) на особу і злочин (відповідні букви рос. ІПК-ЛЦ, ШК-ПР); на річ - ШК-В; сигнальна алфавітна картка з фотознімком особи. ІПК використовуються також для перевірки (постановлення на облік супроводжується перевіркою). Для перевірки довільної форми запити поштою (також електронною), телефоном, телеграфом, телетайпом тощо, поміж іншим і за неповними, обмеженими даними, хоча останнє передбачає видачу відомостей про безліч об'єктів із подібними ознаками.

Схожі статті




Криміналістика - Волобуєв А. Ф. - Криміналістичні обліки, які ведуть підрозділи інформаційних технологій

Предыдущая | Следующая