Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Інвестиційна безпека держави
Загальнодержавні податки - обов'язкові платежі, які встановлюються найвищими органами влади в державі і є обов'язковими до сплати за єдиними ставками на всій території України.
Загальнообов'язкове державне соціальне страхування - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків, надання бюджетних коштів та інших джерел згідно з чинним законодавством України.
Загрози економічній безпеці - сукупність наявних та потенційно можливих явищ і чинників, що створюють небезпеку для реалізації національних інтересів в економічній сфері.
Застраховані особи - особи, що беруть участь в особистому страхуванні. Об'єкт їхнього страхового захисту - життя, здоров'я і працездатність. Застрахована особа, яка сплачує страхові внески, є одночасно страхувальником.
Зберігач цінних паперів інституту спільного інвестування - банк або торговець цінними паперами, що отримав дозвіл на депозитарну діяльність із цінними паперами, які він зберігає від імені та за розпорядженням власника згідно з депозитарним чи іншим договором.
Зовнішній борг - зобов'язання, які виникають перед іноземними кредиторами (нерезидентами).
Інвестиційна безпека держави
Інвестиційна безпека держави -
1) рівень національних та іноземних інвестицій (за умови оптимального їх співвідношення), здатний забезпечити довгострокову позитивну економічну динаміку при належному рівні фінансування науково-технічної сфери, створення інноваційної інфраструктури та адекватних інноваційних механізмів;
2) досягнення рівня інвестицій, що дає змогу оптимально задовольняти поточні потреби економіки в капітальних вкладеннях за обсягом і структурою з урахуванням ефективного використання і повернення коштів, які інвестуються, оптимального співвідношення між розмірами іноземних інвестицій у країну і вітчизняних за кордон, підтримання позитивного національного платіжного балансу.
Індикатори економічної безпеки - реальні статистичні показники розвитку економіки країни, які найбільш повно характеризують явища і тенденції в економічній сфері.
Іноземні облігації - цінні папери, емітовані нерезидентом у національному фінансовому центрі та в національній валюті.
Інститут спільного інвестування - фінансова установа, яка обслуговує сферу спільного інвестування шляхом забезпечення гарантій прав власності на цінні папери та захист прав учасників фондового ринку.
Інтелектуальна інвестиція - господарська операція, що передбачає придбання ліцензій, ноу-хау, патентів, підготовку і перепідготовку кадрів тощо.
Інфраструктура фінансового ринку - сукупність установ та організацій, які обслуговують учасників фінансового ринку з метою підвищення ефективності здійснюваних ними операцій і забезпечують процес безперервного функціонування фінансового ринку та вільний рух товарів і послуг на ньому.
Капітальна інвестиція
Капітальна інвестиція - господарська операція, що передбачає придбання будинків, споруд, інших об'єктів нерухомої власності, основних засобів та нематеріальних активів, які підлягають амортизації (нове будівництво, реконструкція або розширення підприємства, будинків, споруд, призначених для виробництва нової продукції (послуг), виробництво нової продукції (послуг) на наявних виробничих площах у рамках діючих виробництв і організацій, впровадження нової техніки та діючого виробництва, розроблення нових виробів)"
Капітальний борг - загальна сума боргу і відсотків, що мають бути сплачені за позиками.
Касове виконання бюджету - приймання та зарахування доходів на рахунки бюджету, зберігання і перерахування коштів з цих рахунків на фінансування видатків бюджету.
Командитне товариство - господарське товариство, в якому один або декілька учасників здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і несуть за його зобов'язаннями додаткову солідарну відповідальність усім своїм майном, на яке за законом може бути звернено стягнення (повні учасники), а інші учасники (вкладники) - лише своїми внесками.
Комітет регіонів? С - консультативний орган, створений у 1993 р., у рамках Маастрихтського договору, який забезпечує представництво регіональних та місцевих спільнот у процесі прийняття рішень ЄС (без консультацій з комітетом не вирішуються питання освіти, культури, охорони здоров'я, фондів регіонального розвитку, проектування транс'європейських мереж). Комітет регіонів ЄС є дорадчою інституцією, яка здійснює систематизацію та концентроване представництво регіональних і місцевих інтересів у законотворчому процесі ЄС. Завдяки створенню Комітету регіонів регіональні та місцеві органи отримали можливість просувати спільні інтереси та за потреби представляти і лобіювати їх врахування на рівні Союзу.
Компанія з управління активами інституту спільного інвестування - як правило, юридична особа, що створюється відповідно до законодавства України, діяльність якої обмежується тільки управлінням активами одного або декількох інститутів спільного інвестування (венчурних фондів) і провадиться активами на підставі ліцензії.
Конвергенція - зближення економічної політики країн, зменшення розриву в показниках економічного розвитку між національними державами, вирівнювання соціально-економічного розвитку країн у рамках інтеграційного об'єднання.
Конверсія боргу - зміна початкових умов державної позики, зокрема зміна строків позики, часу виплати, способу погашення позики, а найчастіше - зміна величини позикового відсотка (зміна дохідності позик).
Консолідація боргу - зміна умов позики щодо часу її чинності (тривалості) з можливою зміною величини позикового відсотка, зокрема перетворення короткострокових державних позик у довгострокові або об'єднання кількох державних позик попередніх років в одну позику.
Кооператив - добровільне об'єднання громадян з метою спільного вирішення економічних, соціально-побутових та інших питань (виробничі, споживчі, житлові тощо).
Кошторис бюджетної установи - основний плановий документ, який надає повноваження бюджетній установі щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.
Кошторисне фінансування - виділення державою бюджетних коштів відповідно до затверджених бюджетів та бюджетних розписів суб'єктам господарювання (бюджетним установам) на цілі, передбачені їхніми основними фінансовими планами - кошторисами.
Кредитна спілка - неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.
Критерії конвергенції - макроекономічні та інституціональні умови, дотримання яких надає право вступу до інтеграційного об'єднання (наприклад, Європейського валютного союзу).
Схожі статті
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Загальнодержавні податки
Загальнодержавні податки - обов'язкові платежі, які встановлюються найвищими органами влади в державі і є обов'язковими до сплати за єдиними ставками на...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 14.1. Фінансовий ринок у системі економічних відносин
14.1. Фінансовий ринок у системі економічних відносин У фінансовій системі держави чільне місце займає фінансовий ринок як важлива сфера фінансових...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Розділ 14. ФІНАНСОВИЙ РИНОК
14.1. Фінансовий ринок у системі економічних відносин У фінансовій системі держави чільне місце займає фінансовий ринок як важлива сфера фінансових...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 6.5. Видатки бюджету, їх сутність, склад і класифікація
Видатки бюджету відіграють провідну роль у фінансовому забезпеченні потреб соціально-економічного розвитку суспільства. На обсяги, склад і структуру...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 9.4. Роль місцевих фінансів в економічній системі держави
Місцеві фінанси відіграють надзвичайно вагому і багатопланову роль в економічній системі кожної держави, де визнається і діє фінансово спроможне місцеве...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - ГЛОСАРІЙ
Акціонерне товариство Акціонерне товариство - господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на визначену кількість акцій однакової...
-
У результаті поглиблення інтеграційних процесів у Європі - від заснування зони вільної торгівлі наприкінці 50-х років XX ст. поетапно було сформовано...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 14.4. Суб'єкти фінансового ринку
На фінансовому ринку діють різні суб'єкти (учасники ринку), функції яких визначаються метою їх діяльності та участю у здійсненні угод. Суб'єктами...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 9.3. Місцеві фінансові інститути та їх характеристика
Сутність місцевих фінансів як економічної категорії та зміст їх основного призначення виявляються у складі місцевих фінансових інститутів, до яких...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 6.6. Бюджетні права та бюджетна ініціатива
Бюджетні права - сукупність юридичних норм, які визначають бюджетний устрій країни, права органів державної влади, державного управління і місцевого...
-
Інститути спільного інвестування - фінансові установи, які обслуговують сферу спільного інвестування шляхом забезпечення гарантій прав власності на цінні...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Економічна безпека
Економічна безпека - сукупність умов і чинників, які забезпечують незалежність національної економіки, її стабільність та сталість, здатність до...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - База оподаткування
Акціонерне товариство Акціонерне товариство - господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на визначену кількість акцій однакової...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Акціонерне товариство
Акціонерне товариство Акціонерне товариство - господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на визначену кількість акцій однакової...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 1.5. Фінансова система
Ефективність організації фінансів та прагматизм реалізації фінансових відносин і фінансової політики у державі залежать насамперед від оптимальної...
-
6.1. Соціально-економічна сутність, необхідність та призначення бюджету Бюджет держави - центральна ланка фінансової системи суспільства. У фінансовій...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 6.7. Бюджетний процес
Процедура, за якою відбувається бюджетний процес, визначається бюджетним регламентом. Бюджетний регламент - документ, у якому встановлюється порядок,...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Розділ 6.БЮДЖЕТ. БЮДЖЕТНА СИСТЕМА
6.1. Соціально-економічна сутність, необхідність та призначення бюджету Бюджет держави - центральна ланка фінансової системи суспільства. У фінансовій...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 4.1. Фінансова політика, її сутність, види і значення
4.1. Фінансова політика, її сутність, види і значення У кожній державі реалізується певна економічна політика, яка впливає на всі стадії суспільного...
-
12.1. Домогосподарство як інституційна економічна одиниця та суб'єкт фінансових відносин Однією з важливих проблем, що постали перед державою в умовах...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Розділ 12.ФІНАНСИ ДОМОГОСПОДАРСТВ
12.1. Домогосподарство як інституційна економічна одиниця та суб'єкт фінансових відносин Однією з важливих проблем, що постали перед державою в умовах...
-
До організацій, створених органами державної влади, і місцевого самоврядування належать організації та установи соціального забезпечення, охорони...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 6.3. Бюджетний устрій та бюджетна система
Бюджетний устрій - організація і принципи побудови бюджетної системи, її структури, розподіл доходів і видатків між окремими ланками, правові основи...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 9.5. Бюджетний федералізм і фінансове вирівнювання
Згідно з концепцією суспільних благ держава надає населенню певні блага або послуги, які ним колективно споживаються. Перелік таких благ зумовлений...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 6.2. Бюджетна політика і бюджетний механізм
Бюджетна політика є складовою економічної політики держави та фінансової політики. Основа бюджетної політики - розроблення напрямів використання бюджету...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 8.1. Економічна природа та роль державного кредиту
8.1. Економічна природа та роль державного кредиту Питання державного кредиту, дослідження державного боргу мають давню традицію як у зарубіжній, так і у...
-
Інституції Європейського Союзу утворювалися й удосконалювалися з перспективою дедалі тіснішого об'єднання країн Європи та проведення ними єдиної...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Розділ 8. ДЕРЖАВНИЙ КРЕДИТ
8.1. Економічна природа та роль державного кредиту Питання державного кредиту, дослідження державного боргу мають давню традицію як у зарубіжній, так і у...
-
Перш за все слід звернути увагу на необхідність розмежування понять "фінансова безпека держави", що характеризує динамічний розвиток фінансової системи,...
-
17.1. Економічна безпека як багаторівнева система: поняття та базові елементи Донедавна такі поняття як "економічна безпека" та "фінансова безпека"...
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Інвестиційна безпека держави