Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Фінансова інвестиція
Тимчасовий мораторій на виплату відсотків або частини основного боргу - відстрочення сплати внутрішніх або зовнішніх боргових зобов'язань, що оголошується спеціальними актами державної влади на певний строк чи до закінчення якихось надзвичайних подій.
Товариство з додатковою відповідальністю - господарське товариство, статутний капітал якого поділений на частки визначених установчими документами розмірів і яке відповідає за зобов'язаннями власним майном, а в разі його недостатності учасники цього товариства несуть додаткову солідарну відповідальність у визначеному в установчих документах однаково кратному розмірі до вкладу кожного з учасників.
Товариство з обмеженою відповідальністю - господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір якого визначений в установчих документах, і відповідає за зобов'язаннями тільки своїм майном.
Управління державним боргом
Управління державним боргом - комплекс заходів, що здійснюються державою в особі її уповноважених органів щодо визначення обсягів та умов залучення коштів, їх розміщення і погашення, а також забезпечення платоспроможності держави.
Управління фінансами - система методів і форм організації фінансових відносин, які застосовує фінансовий апарат для ефективного формування, розподілу і використання фінансових ресурсів суб'єктів економічної діяльності з метою досягнення поставлених цілей та запланованих результатів
Фінансова інвестиція
Фінансова інвестиція - господарська операція, що передбачає придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів та інших фінансових активів.
Фінансовий лізинг (оренда) - договір, у результаті укладення якого лізин-гоотримувач на своє замовлення отримує в платне користування від лізинго-давця об'єкт лізингу на строк, не менший від того, за який амортизують більшу частину вартості об'єкта лізингу, визначеної в день укладання договору.
Фідуціарні позики - позики, що випускаються одними суб'єктами (переважно іноземними комерційними банками), а відповідальність за ними несе інший суб'єкт (Україна в особі Міністерства фінансів).
Фінанси домогосподарств - фінансові відносини, виражені в грошовій формі, що виникають при утворенні, розподілі та використанні грошових доходів і заощаджень у процесі виробництва і реалізації товарів, виконання робіт і надання послуг, які відрізняються за характером і спрямованістю.
Фінанси зовнішньоекономічних зв'язків - сукупність економічних відносин та грошових потоків з приводу створення, розподілу та перерозподілу частини валових національних продуктів, отриманих у результаті зовнішньоекономічної діяльності з метою формування та використання фінансових ресурсів держав, органів управління, суб'єктів господарювання, формування та інвестування капіталу.
Фінансова безпека банківської системи - забезпечення найефективнішого використання ресурсного потенціалу, створення сприятливих умов для реалізації економічних інтересів банківських установ, попередження внутрішніх і зовнішніх загроз банківській системі, створення умов її стабільного й ефективного функціонування.
Фінансова безпека держави - захищеність фінансових інтересів на всіх рівнях фінансових відносин; певний рівень фінансової незалежності, стабільності і стійкості фінансової системи країни в умовах впливу на неї зовнішніх і внутрішніх дестабілізуючих факторів, що становлять загрозу фінансовій безпеці; здатність фінансової системи держави забезпечити ефективне функціонування національної економічної системи та стале економічне зростання.
Фінансова безпека людини - стан життєдіяльності громадянина, за якого забезпечується правовий та економічний захист його життєвих інтересів, дотримуються конституційні права, забезпечується гідний і якісний рівень життя незалежно від впливу внутрішніх та зовнішніх загроз.
Фінансова безпека підприємства - забезпечення умов збереження комерційної таємниці, інтелектуальної власності та інформації; захищеність підприємства від негативного впливу зовнішнього середовища, тобто здатність підприємства протистояти несприятливому зовнішньому впливу, а також здатність швидко реагувати на різноманітні зовнішні загрози.
Фінансова безпека регіону - 1) забезпечення певного рівня фінансової самостійності (автономії), яка насамперед виявляється у здійсненні контролю над ресурсами регіону і визначається можливостями найбільш повно використовувати конкурентні переваги регіону; 2) забезпечення стабільності регіональної економіки, яка передбачає надійність усіх елементів економічної системи, захист усіх форм власності, створення гарантій для ефективної підприємницької діяльності, стримування впливу дестабілізуючих факторів; 3) здатність до розвитку і прогресу, можливість самостійно реалізувати і захищати регіональні економічні інтереси, здійснювати модернізацію виробництва, ефективну інвестиційну та інноваційну політику, розвивати інтелектуальний і трудовий потенціали регіону.
Фінансова безпека страхового ринку - рівень забезпеченості страхових компаній фінансовими ресурсами, який дає їм змогу у разі потреби відшкодувати обумовлені у договорах страхування збитки їх клієнтів і забезпечити ефективне функціонування.
Фінансова безпека фондового ринку - оптимальний обсяг капіталізації фондового ринку (з огляду на представлені на ньому цінні папери, їх структуру та рівень ліквідності), здатний забезпечити стійкий фінансовий стан емітентів, власників, покупців, організаторів торгівлі, торговців, інститутів спільного інвестування, посередників (брокерів), консультантів, реєстраторів, депозитаріїв, зберігачів і держави в цілому.
Фінансова доктрина - систематизоване вчення про фінанси, цілісна концепція, сукупність принципів з відтінком схоластичності та догматизму (впливу суб'єктивного чинника).
Фінансова думка - інтелектуальний процес у будь-якій стадії пізнання фінансових явищ та з будь-яким результатом (від гіпотези до достовірного знання).
Фінансова концепція - певний спосіб розуміння, тлумачення, інтерпретації фінансових положень, ідей, явищ, процесів, головний погляд на них, сукупність ідей їх системного висвітлення.
Фінансова наука - спеціалізована галузь наукових знань, наукова діяльність, спрямована на вивчення фінансів у теоретичному і практичному аспектах, а також форм організації їхніх окремих інститутів; упорядкований процес отримання знань, їхньої організації та систематизації у контексті певної парадигми, а також сума знань про явища міжнародних, державних та приватних фінансів і достовірно встановлені закономірності їх функціонування.
Фінансова політика - цілеспрямована діяльність держави та інших суб'єктів господарювання у сфері формування, розподілу і використання фінансових ресурсів задля досягнення визначеної мети.
Фінансова політика держави - сукупність розподільних і перерозподДль-них заходів, які держава здійснює через фінансову систему, щодо організації та використання фінансових відносин з метою забезпечення зростання валового внутрішнього продукту країни і підвищення добробуту всіх членів суспільства.
Фінансова політика домогосподарств - діяльність громадянина або його сім'ї, що грунтується на створенні і використанні фондів фінансових ресурсів з метою задоволення особистих потреб.
Фінансова політика суб'єктів господарювання - система заходів, форм і методів, які використовуються для фінансового забезпечення їхньої діяльності та досягнення поставлених завдань.
Фінансова політика у сфері міжнародних фінансів - політика, пов'язана із налагодженням фінансових відносин держави з міжнародними організаціями та фінансовими інституціями через участь держави у формуванні доходів (фінансових ресурсів) міжнародних організацій та отриманні державою коштів від цих суб'єктів на фінансування проектів.
Фінансова система - система відокремлених самостійних та взаємодіючих сфер і ланок фінансових відносин та грошових, фінансових потоків, ними зумовлених.
Фінансова стратегія - основні напрями використання фінансів на тривалу перспективу.
Фінансова стратегія підприємства - формування системи довгострокових цілей фінансової діяльності підприємства і вибір найефективніших шляхів їх досягнення.
Фінансова тактика -- вид фінансової політики, спрямований на вирішення завдань окремого етапу розвитку країни.
Фінансова тактика підприємства -- конкретні фінансові прийоми і методи, які застосовує підприємство для вирішення стратегічних завдань.
Фінансова теорія - об'єднаний єдиною внутрішньою пізнавальною логікою, взаємозв'язаний у його частинах, закінчений на певний момент комплекс пояснень фактів і осмислень фінансової діяльності.
Фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до чинного законодавства надає одну або декілька фінансових послуг і внесена до відповідного реєстру у порядку, встановленому законом.
Фінансове законодавство - система всіх упорядкованих відповідним чином нормативно-правових актів, що регулюють фінансові відносини у державі.
Фінансове планування - діяльність зі складання планів формування, розподілу і використання фінансових ресурсів на рівні окремих суб'єктів господарювання, їхніх об'єднань, галузевих структур, територіально-адміністративних одиниць та країни в цілому, спрямована на досягнення поставлених цілей і вирішення певних завдань.
Фінансове право - самостійна галузь публічного права, яка містить сукупність юридичних норм, що регулюють суспільні відносини, котрі виникають у процесі створення, розподілу і використання фондів грошових коштів держави та органів місцевого самоврядування, необхідних для реалізації їхніх завдань та функцій.
Фінансовий контроль - цілеспрямована діяльність уповноважених органів щодо забезпечення законності і доцільності виконання фінансових операцій та реалізації на цій основі завдань фінансової політики.
Фінансовий менеджмент - система підходів, принципів та методів розроблення, прийняття та реалізації управлінських рішень з питань фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання.
Фінансовий механізм - 1) у вузькому розумінні - сукупність конкретних фінансових важелів та методів створення і використання фінансових ресурсів з метою забезпечення функціонування й розвитку державних структур, суб'єктів господарювання і населення; 2) у широкому розумінні - комплекс фінансових методів, форм і важелів впливу на соціально-економічний розвиток суспільства.
Фінансовий ринок - 1) за економічною сутністю - сукупність економічних відносин, що виникають між учасниками такого ринку при формуванні попиту і пропозиції на специфічні фінансові послуги, пов'язані з купівлею-продажем фінансових активів, які знаходяться у власності економічних суб'єктів національної, регіональної та світової економіки; 2) з організаційного погляду - сукупність фінансових інституцій, які спрямовують потік грошових коштів від власників до позичальників і навпаки. До таких інституцій належать банківські установи, валютні та фондові біржі, інвестиційні недержавні пенсійні фонди, страхові компанії, позабіржові торговельні системи, розрахунково-клірингові організації, депозитарії тощо.
Фінансові інструменти - різноманітні фінансові активи, які обертаються на фінансовому ринку, є законними вимогами власників цих активів на отримання певного (як правило, грошового) доходу в майбутньому і за допомогою яких реалізуються операції на фінансовому ринку. Основними інструментами на фінансовому ринку є готівкові гроші, банківські кредити, цінні папери.
Фінансові категорії - поняття і терміни, які є граничними за рівнем узагальнення і відображають об'єктивні фундаментальні абстрактні найсуттєвіші поняття фінансової теорії.
Фінансові методи - спосіб впливу фінансових відносин на господарський процес.
Фінансові прибутки суб'єкта підприємництва - прибутки, що містять суми дивідендів від управління корпоративними правами, відсотки та інші доходи, отримані від фінансових інвестицій (крім доходів, які обліковуються за методом участі в капіталі) і зменшені на суми витрат на відсотки та інші витрати підприємства, пов'язані із залученням позикового капіталу.
Фінансові ресурси домогосподарств - грошові кошти (власні і залучені), що знаходяться у розпорядженні домогосподарств і призначені для виконання фінансових зобов'язань і здійснення різного виду витрат (виробничих і споживчих).
Фінансування бюджету - надходження та витрати, пов'язані зі зміною обсягу боргу, а також зміною залишку готівкових коштів із бюджету, які використовуються для покриття перевищення видатків бюджету над постійними доходами.
Фонд - конкретний обсяг грошових коштів, які мають чітко визначене джерело та ціль використання.
Форми бюджетного фінансування - способи надання бюджетних коштів на заходи, передбачені у бюджеті відповідно до наукових принципів.
Франчайзинг (непряме фінансування) - надання одним підприємством іншому права на виробництво і продаж товарів під його товарним знаком або за його технологією.
Функції суб'єкта фінансового менеджменту - види управлінської діяльності, спрямовані на досягнення цілей та вирішення завдань фінансового управління підприємства.
Функції фінансів підприємств - формування фінансових ресурсів у процесі господарсько-фінансової діяльності, тобто здійснення підприємством розподілу доходів від звичайної та надзвичайної діяльності з метою формування грошових резервів і фондів цільового спрямування; розподіл та використання фінансових ресурсів для забезпечення поточної (операційної) та інвестиційної діяльності; виконання зобов'язань перед бюджетами всіх рівнів, фінансовими установами та іншими інститутами, що впорядковують та обслуговують економічну діяльність у сфері суспільного виробництва; контроль за формуванням та використанням фінансових ресурсів у відтворювальному процесі, який перебуває у тісному зв'язку і взаємообумовленості з розподільною функцією, тобто контролем за дотриманням вартісних пропорцій при утворенні й використанні матеріальної основи фінансів - фінансових ресурсів.
Штраф - міра матеріального впливу на винних у порушенні законодавства, угод або чинних правил. Накладається, як правило, у твердій грошовій сумі.
Схожі статті
-
Тимчасовий мораторій на виплату відсотків або частини основного боргу - відстрочення сплати внутрішніх або зовнішніх боргових зобов'язань, що...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 4.1. Фінансова політика, її сутність, види і значення
4.1. Фінансова політика, її сутність, види і значення У кожній державі реалізується певна економічна політика, яка впливає на всі стадії суспільного...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Управління державним боргом
Тимчасовий мораторій на виплату відсотків або частини основного боргу - відстрочення сплати внутрішніх або зовнішніх боргових зобов'язань, що...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Розділ 4.ФІНАНСОВА ПОЛІТИКА І ФІНАНСОВЕ ПРАВО
4.1. Фінансова політика, її сутність, види і значення У кожній державі реалізується певна економічна політика, яка впливає на всі стадії суспільного...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Фінансовий контроль
Фінансовий контроль класифікується за певними ознаками (рис. 4.3). Залежно від суб'єктів, що здійснюють фінансовий контроль, виділяють такі види....
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Фінансові методи
Свою фінансову політику держава реалізує за допомогою фінансового механізму, склад і структура якого визначаються рівнем розвитку економіки, відносинами...
-
Свою фінансову політику держава реалізує за допомогою фінансового механізму, склад і структура якого визначаються рівнем розвитку економіки, відносинами...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Майнове страхування
Ломбард - фінансова установа, виключним видом діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам за рахунок власних або...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Ломбард
Ломбард - фінансова установа, виключним видом діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам за рахунок власних або...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 1.5. Фінансова система
Ефективність організації фінансів та прагматизм реалізації фінансових відносин і фінансової політики у державі залежать насамперед від оптимальної...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 3.2. Сутність та структура фінансової науки
У суспільно-історичних реаліях фінансова наука постає у трьох виявах: - як певна сукупність знань, відомостей, інформації про фінанси; - діяльність,...
-
Фінансам суб'єктів підприємництва - складовій фінансової системи країни - належить визначальне місце у структурі фінансових відносин суспільства, які на...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 1.2. Сутність фінансів
Теоретичне осмислення сутності фінансів є складним та відповідальним творчим процесом, оскільки лише на основі пізнання глибинних основ явища або процесу...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 9.1. Основи теорії місцевих фінансів
9.1. Основи теорії місцевих фінансів Наука про місцеві фінанси бере свій початок з другої половини XIX ст., саме тоді відбувся процес остаточного...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 15.4. Стратегія і тактика фінансового менеджменту
Фінансова стратегія підприємства - формування системи довгострокових цілей фінансової діяльності підприємства і вибір найефективніших шляхів їх...
-
Однією із найважливіших складових економічної безпеки є фінансова безпека, без якої практично неможливо вирішити жодне із завдань, що стоять перед...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 15.3. Мета й основні завдання фінансового менеджменту
Політика управління окремими аспектами фінансової діяльності підприємств залежить від умов їх господарювання, масштабів і галузевих особливостей...
-
9.1. Основи теорії місцевих фінансів Наука про місцеві фінанси бере свій початок з другої половини XIX ст., саме тоді відбувся процес остаточного...
-
Місцеві фінанси займають важливе місце у фінансовій системі країни поряд з державними фінансами, фінансами суб'єктів господарювання і фінансами...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 4.3. Поняття та система фінансового права
Забезпечення цілеспрямованого функціонування фінансового механізму і відповідно реалізації фінансової політики здійснюється за допомогою норм фінансового...
-
3.1. Історичні передумови виникнення фінансової науки та її роль у суспільстві Фінансова наука є невід'ємною складовою науки як системи знань. Під наукою...
-
6.1. Соціально-економічна сутність, необхідність та призначення бюджету Бюджет держави - центральна ланка фінансової системи суспільства. У фінансовій...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Розділ 6.БЮДЖЕТ. БЮДЖЕТНА СИСТЕМА
6.1. Соціально-економічна сутність, необхідність та призначення бюджету Бюджет держави - центральна ланка фінансової системи суспільства. У фінансовій...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 15.1. Сутність фінансового менеджменту
15.1. Сутність фінансового менеджменту Фінансовий менеджмент як самостійний напрям наукових досліджень і вид управлінської діяльності сформувався...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Розділ 15. ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
15.1. Сутність фінансового менеджменту Фінансовий менеджмент як самостійний напрям наукових досліджень і вид управлінської діяльності сформувався...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - 14.1. Фінансовий ринок у системі економічних відносин
14.1. Фінансовий ринок у системі економічних відносин У фінансовій системі держави чільне місце займає фінансовий ринок як важлива сфера фінансових...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Розділ 14. ФІНАНСОВИЙ РИНОК
14.1. Фінансовий ринок у системі економічних відносин У фінансовій системі держави чільне місце займає фінансовий ринок як важлива сфера фінансових...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - База оподаткування
Акціонерне товариство Акціонерне товариство - господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на визначену кількість акцій однакової...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Акціонерне товариство
Акціонерне товариство Акціонерне товариство - господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на визначену кількість акцій однакової...
-
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - ГЛОСАРІЙ
Акціонерне товариство Акціонерне товариство - господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на визначену кількість акцій однакової...
Фінанси - Юрій С. І., Федосов В. М. - Фінансова інвестиція