Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Призупинення бюджетних асигнувань
Порядок застосування фінансових санкцій визначений Бюджетним кодексом України.
Статтею 116 Бюджетного кодексу України визначено, що бюджетним правопорушенням визнається недотримання учасником бюджетного процесу встановленого Кодексом та іншими нормативно-правовими актами порядку складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету чи звіту про виконання бюджету.
Відповідно до статей 117 та 119 116 Бюджетного кодексу України за допущені правопорушення до об'єктів контролю можуть застосовуватись такі фінансові санкції:
1) призупинення бюджетних асигнувань;
2) зупинення операцій на рахунках, відкритих в органах Державного казначейства України;
3) зменшення асигнувань у разі нецільового використання бюджетних коштів;
4) повернення коштів у разі нецільового використання коштів субвенції.
Призупинення бюджетних асигнувань
Міністерство фінансів України, Державне казначейство України, Державна контрольно-ревізійна служба України, місцеві фінансові органи, голови виконавчих органів міських міст районного значення, селищних та сільських рад, головні розпорядники бюджетних коштів у межах своїх повноважень можуть призупиняти бюджетні асигнування у разі:
1) несвоєчасного і неповного подання звітності про виконання бюджету;
2) невиконання вимог щодо бухгалтерського обліку, складання звітності та внутрішнього фінансового контролю за бюджетними коштами і недотримання порядку перерахування цих коштів;
3) подання недостовірних звітів та інформації про виконання бюджету;
4) порушення розпорядниками бюджетних коштів вимог щодо прийняття ними бюджетних зобов'язань;
5) нецільового використання бюджетних коштів. Наказом Міністерства фінансів № 319 від 15.05.2002 р. затверджено Порядок призупинення бюджетних асигнувань [8], який визначає дії Міністерства фінансів України, органів Державного
Казначейства України, органів Державної контрольно-ревізійної служби України, Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим, місцевих фінансових органів, голів виконавчих органів міських (міст районного значення), селищних та сільських рад, головних розпорядників бюджетних коштів у разі прийняття рішення про призупинення бюджетних асигнувань розпорядникам чи одержувачам бюджетних коштів відповідно до статті 117 Бюджетного кодексу України.
Рішення про призупинення бюджетних асигнувань приймає Міністр фінансів України, Міністр фінансів Автономної Республіки Крим, керівник місцевого фінансового органу, голова виконавчого органу міської )міста районного значення), селищної та сільської ради на підставі протоколу про бюджетне правопорушення або акта ревізії та доданих до нього документів.
Рішення про призупинення бюджетних асигнувань оформляється у вигляді розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань (додаток 7.2).
Бюджетні асигнування призупиняються з першого числа місяця, наступного за датою прийняття розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань.
Бюджетні асигнування призупиняються на термін від одного місяця до трьох у межах поточного бюджетного періоду в обсязі, що дорівнює 50 відсоткам асигнувань, затверджених у плані асигнувань розпорядника бюджетних коштів за скороченою економічною класифікацією видатків бюджету на цей період, за винятком асигнувань на оплату праці, нарахування на заробітну плату та трансфертів населенню.
У разі виявлення бюджетного правопорушення та наявності підстав для призупинення бюджетних асигнувань протокол про бюджетне правопорушення або акт ревізії разом з пропозиціями щодо призупинення бюджетних асигнувань необхідно подати до Міністерства фінансів України, Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим, відповідного фінансового органу чи виконавчого органу міської (міста районного значення), селищної або сільської ради залежно від рівня бюджету, стосовно коштів якого допущене порушення.
Пропозиції щодо призупинення бюджетних асигнувань, які підписує керівник органу, що встановив бюджетне правопорушення, або особа, що його заміщає, повинні містити назву відповідної бюджетної програми (тимчасової класифікації видатків місцевих бюджетів), за якими пропонується призупинити бюджетні асигнування.
Разом з пропозиціями необхідно подати копію плану асигнувань розпорядника бюджетних коштів, яким вчинено бюджетне правопорушення, та копії довідок про внесення змін до нього.
Розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань є підставою для внесення змін до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету (плану асигнувань із загального фонду бюджету відповідного розпорядника бюджетних коштів) шляхом перенесення бюджетних асигнувань на наступні періоди.
Розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань складається у п'яти примірниках - один оригінал і чотири копії.
Оригінал розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань залишається органові, який прийняв рішення, для внесення змін до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету.
Одна копія розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань передається Державному казначейству України разом з довідкою про внесення змін до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету.
Друга копія розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань передається розпорядникові чи одержувачу бюджетних коштів, яким вчинено бюджетне правопорушення.
Третя копія розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань передається головному розпорядникові бюджетних коштів, до сфери управління якого належить розпорядник чи одержувач бюджетних коштів.
Четверта копія розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань протягом п'яти робочих днів надсилається органові, за поданням якого його прийнято.
Розпорядник чи одержувач бюджетних коштів, якому призупинені бюджетні асигнування, в установлені у розпорядженні про призупинення бюджетних асигнувань терміни подає інформацію відповідному органу про усунення бюджетного правопорушення та копії документів, що її підтверджують.
За результатами аналізу отриманої інформації про усунення бюджетного правопорушення та підтверджувальних документів Міністр фінансів України, Міністр фінансів Автономної Республіки Крим, керівник місцевого фінансового органу, голова виконавчого органу міської (міста районного значення), селищної та сільської ради, який прийняв розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань, приймає рішення про відновлення дії бюджетних асигнувань, яке оформляється у вигляді розпорядження про відновлення дії бюджетних асигнувань (додаток 7.6).
Розпорядження про відновлення дії бюджетних асигнувань є підставою для внесення з першого числа місяця, наступного за датою прийняття цього розпорядження, змін до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету (плану асигнувань із загального фонду бюджету відповідного розпорядника бюджетних коштів) та наступного взяття зобов'язань.
Розпорядження про відновлення дії бюджетних асигнувань складається у чотирьох примірниках - один оригінал і три копії.
Оригінал розпорядження про відновлення дії бюджетних асигнувань залишається органові, керівник якого прийняв рішення, для внесення змін до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету.
Одна копія розпорядження про відновлення дії бюджетних асигнувань передається Державному казначейству України разом з довідкою про внесення змін до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету.
Друга копія розпорядження про відновлення дії бюджетних асигнувань передається головному розпорядникові бюджетних коштів, до сфери управління якого належить розпорядник чи одержувач бюджетних коштів, яким вчинено бюджетне правопорушення.
Третя копія розпорядження про відновлення дії бюджетних асигнувань передається розпорядникові чи одержувачу бюджетних коштів, яким вчинено бюджетне правопорушення.
Схожі статті
-
Порядок застосування фінансових санкцій визначений Бюджетним кодексом України. Статтею 116 Бюджетного кодексу України визначено, що бюджетним...
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Порядок складання проектів кошторисів
Мінфін, Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, місцеві фінансові органи доводять до головних розпорядників відомості про граничні обсяги...
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Порядок розгляду і затвердження кошторисів
Мінфін, Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, місцеві фінансові органи доводять до головних розпорядників відомості про граничні обсяги...
-
Здійснюючи контроль дотримання чинного законодавства при складанні та затвердженні кошторисів доходів та видатків контролерам необхідно керуватись...
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Міністерство фінансів України
Міністерство фінансів України Міністерство фінансів України є центральним органом державної виконавчої влади, Головним органом суб'єктів державного...
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Рекомендована література за розділом 2
Міністерство фінансів України Міністерство фінансів України є центральним органом державної виконавчої влади, Головним органом суб'єктів державного...
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Державне казначейство України
Міністерство фінансів України Міністерство фінансів України є центральним органом державної виконавчої влади, Головним органом суб'єктів державного...
-
Міністерство фінансів України Міністерство фінансів України є центральним органом державної виконавчої влади, Головним органом суб'єктів державного...
-
2.1. Характеристика органів державного фінансового контролю. 2.2. Суб'єкти, які здійснюють зовнішній фінансовий контроль. 2.3. Органи внутрішнього...
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Рахункова палата
Рахункова палата Рахункова палата є вищим органом державного фінансового контролю України, Утворюється Верховною Радою України, підпорядкована і...
-
Рахункова палата Рахункова палата є вищим органом державного фінансового контролю України, Утворюється Верховною Радою України, підпорядкована і...
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Верховна Рада України
Рахункова палата Рахункова палата є вищим органом державного фінансового контролю України, Утворюється Верховною Радою України, підпорядкована і...
-
2.1. Характеристика органів державного фінансового контролю. 2.2. Суб'єкти, які здійснюють зовнішній фінансовий контроль. 2.3. Органи внутрішнього...
-
3.1. Завдання та основні функції державної контрольно-ревізійної служби України. 3.2. Організаційна структура державної контрольно - ревізійної служби....
-
3.1. Завдання та основні функції державної контрольно-ревізійної служби України. 3.2. Організаційна структура державної контрольно - ревізійної служби....
-
При проведенні контрольно-ревізійного процесу контролер-ревізор повинен керуватись законодавством України, а також нормативно-правовою документацією...
-
При проведенні контрольно-ревізійного процесу контролер-ревізор повинен керуватись законодавством України, а також нормативно-правовою документацією...
-
3.1. Завдання та основні функції державної контрольно-ревізійної служби України. 3.2. Організаційна структура державної контрольно - ревізійної служби....
-
3.1. Завдання та основні функції державної контрольно-ревізійної служби України. 3.2. Організаційна структура державної контрольно - ревізійної служби....
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - 6.3. Організація та проведення аудиту ефективності
Відповідно до методичних рекомендацій щодо проведення органами державної контрольно-ревізійної служби аудиту державного фінансового аудиту виконання...
-
Відповідно до методичних рекомендацій щодо проведення органами державної контрольно-ревізійної служби аудиту державного фінансового аудиту виконання...
-
Пунктом 4 Положення про ГоловКРУ, затвердженого Указом Президента України від 28.11.2000 № 1265 (1265/2000), встановлено, що ГоловКРУ відповідно до...
-
5.1. Планування контрольно-ревізійної роботи в системі державної контрольно-ревізійної служби України. 5.2. Організація і проведення ревізій. 5.3. Участь...
-
5.1. Планування контрольно-ревізійної роботи в системі державної контрольно-ревізійної служби України. 5.2. Організація і проведення ревізій. 5.3. Участь...
-
3.1. Завдання та основні функції державної контрольно-ревізійної служби України. 3.2. Організаційна структура державної контрольно - ревізійної служби....
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - 2.3. Органи внутрішнього фінансового контролю
Державна контрольно-ревізійна служба України Державна контрольно-ревізійна служба України є центральним органом державної виконавчої влади, Діяльність...
-
Стаття 1 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" [1] визначає структуру державної контрольно-ревізійної служби, де зазначено,...
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Рекомендована література за розділом 1
Принципами організації державного фінансового контролю є: 1) розмежування місця, ролі, завдань та функцій органів державного фінансового контролю...
-
4.1. Мета і об'єктивна необхідність запровадження ДКРС України стандартів державного фінансового контролю та їх загальна характеристика. 4.2....
-
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Рекомендована література за розділом 5
Усі територіальні структурні підрозділи системи Державної контрольно-ревізійної служби України ведуть оперативний облік виконання планів...
Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л. В. - Призупинення бюджетних асигнувань